جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی به عملی اشاره دارد که این روزها برای زیبایی بیشتر اندام تناسلی خانم ها انجام می شود. لابیاپلاستی از رایج ترین جراحی های زیبایی در ناحیه واژینال است. این روش درمانی و ترمیمی بسیاری از مشکلات نواحی واژن و نیز لابیا ماژور را از بین می برد.
به عبارت دیگر لابیاپلاستی، یکی از روش های جراحی زیبایی زنان است که با هدف کاهش اندازه و تغییر فرم لابیا مینور و لایبا ماژور انجام می شود و امروزه به یکی از روش های پرطرفدار جراحی تبدیل شده است. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشیم این است که هیچ گونه اندازه، فرم و رنگ استانداردی برای ناحیه تناسلی وجود ندارد و کاملا طبیعی است که لابیاها با هم در تقارن نباشند. لابیاپلاستی به معنی جمع، کوچک و متقارن کردن لب های کوچک است. لابیاپلاستی می تواند بر روی هر دو قسمت لابیا مینور (لب داخلی واژن) و یا لابیا ماژور (لب خارجی واژن) انجام شود. اما در بیشتر موارد، تغییرات بر روی لابیا مینور اعمال می شود. لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن

شکل لابیا

اندازه لابیاها ممکن است بسیار کوچک تا حدود 5-6 سانت باشد، در برخی موارد ممکن است با افزایش سن و عوامل مختلفی دیگر که که بیان شد مانند زایمان طبیعی، لابیا های کوچک، بزرگ تر از حد نرمال شود، به گونه ای که برای فرد آزار دهنده باشد. این عوامل شامل:
  • علل ژنتیکی و ارثی
  • افرادی که ورزش های سنگین و دوچرخه سواری می کنند.
  • افرادی که از لباس های زیر، تنگ استفاده می کنند.
  • افرادی که مقاربت های مداوم و زیاد دارند.
  • افراد دیابتی و چاق
واژه لابیاپلاستی به عمل کوچک کردن و برش زدن لابیای خارجی واژن خانم ها نسبت داده می شود، زیرا لابیاهای بلند و غیر متعارف می تواند موجبات آزار جسمی و روحی را برای خانم ها فراهم کند. به قدری که حین نشستن، پوشیدن لباس زیر تنگ و جذابی یا هنگام دوچرخه سواری اذیت شده و احساس درد داشته باشند. از همین رو پس برای رفع این عارضه ها به عمل لابیاپلاستی متوسل می شویم که مزایا، معایب و روش های گوناگونی دارد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

با افزایش سن و یا به دلیل عوامل ژنتیکی قسمت خارجی لابیاها گاها دچار چین و چروک شده و یا بزرگ تر از حد معمول می شوند. به هر حال عوامل دیگری ممکن است در عدم تناسب لابیاها موثر باشد مانند افزایش سن، زایمان های مکرر و یا روابط جنسی طولانی مدت. بلندی لبه های ناحیه تناسلی خانم ها می تواند به دلیل مسائل ژنتیکی، وراثتی یا در اثر فعالیت جنسی ایجاد شود. همچنین عواملی مانند بارداری و زایمان نیز می تواند در بروز این عارضه شایع دخیل باشد. افزایش سن عامل دیگری است که خانم ها را برای تصمیم گیری در مورد انجام جراحی لابیاپلاستی مصمم تر می کند. لابیاپلاستی

بالا بردن اعتماد به نفس در رابطه جنسی

اغلب بانوان علاوه بر کاهش اعتماد به نفس به علت بزرگی و تیرگی لابیاها با مشکلات دیگری مانند تعریق و در نتیجه ابتلا به عفونت و یا مشکل در پوشیدن لباس های جذب مواجه می شوند. کشیده شدن لابیا ها اغلب بانوان را برای انجام این جراحی ترغیب می کند. زنانی که از ظاهر و شکل لابیای مینور خود ناراضی هستند، احساس می کنند که نمی توانند درباره این موضوع با کسی صحبت کنند، زیرا این مشکل بسیار شخصی است. این مشکل شاید اعتماد به نفس شخص را تحت تاثیر قرار دهد.

 

جراحی لابیاپلاستی

دکتر شهره درویش زاده، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی با 25 سال سابقه درخشان فعالیت حرفه ای در حوزه پزشکی و انجام بیش از 7 هزار عمل زیبایی واژن یکی از با تجربه ترین و حاذق ترین پزشکان در زمینه جراحی های زنان و می باشند که شما می توانید با اطمینان خاطر جراحی لابیاپلاستی و واکسیناسیون HPV و درمان زگیل تناسلی خود را به ایشان بسپارید و با دریافت مشاوره های کامل قبل از عمل، از نتیجه حاصله اطمینان کافی را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید دوست عزیز

آیا حساب کاربری ندارید؟
قبلی
بعدی