برای جراحی لابیاپلاستی به چه مرکزی باید مراجعه کنیم؟

لابیاپلاستی

مزایای جراحی لابیاپلاستی

 • زیبایی ناحیه واژینال
 • افزایش راحتی بیمار
 • افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی
 • توانایی پوشیدن لباس های تنگ
 • افزایش میل جنسی با لابیاپلاستی

 

علت نازایی در زوجین چه چیزی می تواند باشد؟

زیبایی ناحیه واژینال با لابیاپلاستی

در طول جراحی لابیاپلاستی نواحی خاصی از لابیاها برش داده می شوند. بافت تیره رنگ و آویزان در لبه داخلی واژن در این جراحی برش داده می شود. مقادیر مناسبی از این ناحیه به آرامی بریده می شود و ظاهری صاف تر، روشن تر و زیباتر برای این ناحیه مهیا می شود. به این ترتیب اصطکاک کمتری بین لابیای مینور و لابیای ماژور وجود خواهد داشت.
در صورتی که لابیای ماژور سایز بیش از حد بزرگی داشته باشد، می توان در طول لابیاپلاستی به کوچک کردن لابیای بزرگ هم اقدام نمود. در برخی موارد می توان پوست اضافه که اطراف ناحیه کولیتوریس را پوشانده است را هم در این جراحی برداشت. این جراحی می تواند به صورت جداگانه هم انجام گیرد که با نام هودکتومی شناخته می شود. با انجام لابیاپلاستی می توان ظاهری کوچک تر، تمیزتر و متقارن تر برای ناحیه واژن به وجود آورد.

افزایش راحتی بیمار با لابیاپلاستی

در صورتی که لبه های داخلی و خارجی واژن بیش از حد بزرگ باشند، پوشیدن برخی لباس ها مانند لباس زیر تنگ، شلوار جین، لگ های تنگ و مایو می تواند ناراحت کننده باشد و فشار بیش از حدی به ناحیه ولو وارد کند و در نتیجه باعث اصطکاک، بثورات و مشکلات دیگر شود. با انجام جراحی لابیاپلاستی می توان این مشکلات را رفع نمود و فشار وارده بر این ناحیه را کاهش داد. به این ترتیب اصطکاک وارده بر این ناحیه آزاردهنده نیست و بیمار راحت تر است. لابیاپلاستی

لابیاهای بزرگ چه مشکلاتی را برای زنان به وجود می آورد؟

زنانی هستند که به دلایل ژنتیکی و وراثتی لابیاهای اطراف آلت تناسلی آنها بسیار بزرگ است. این لابیاها مشکلاتی چند را برای زنان به وجود می آورند از این رو آنها به لابیا پلاستی روی می آورند. از جمله این مشکلات:

 • ظاهر نازیبای لابیاها آن ها را با بی اعتماد به نفسی روبرو می کند.
 • هنگام ورزش کردن و نیز دوچرخه سواری به دلیل برخورد زیاد لابیاها با زین دوچرخه ونیز گاها وسایل ورزشی درد هایی را برای آنها ایجاد می کند که این عارضه اصلا برایشان خوشایند نیست.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که از سوی اینان گزارش می شود این است که نمی توانند به راحتی لباس های جذب بپوشند. زیرا که لابیاهای بزرگ نمای بدی را از زیر لباس ایجاد می کنند.
 • زنانی که لابیاهای بزرگی دارند بعد از زایمان و نیز افزایش سن، افتادگی، چروکیدگی و شلی لابیاها بیشتر از سایر زنان قابل مشاهده است. این موضوع باعث افزایش حساسیت زنان به ظاهر شان می شود.

توانایی پوشیدن لباس های تنگ

با انجام لابیاپلاستی می توان لباس های تنگ را بدون احساس ناراحتی و درد پوشید. برخی از مشاغل نیازمند پوشیدن لباس های تنگ هستند که در این صورت می توانند از این جراحی بهره ببرند.

افزایش میل جنسی با لابیاپلاستی

برداشتن پوست های اضافی و غیر ضروری ناحیه واژن می تواند به افزایش توانایی زنان در لذت بردن از رابطه جنسی کمک کند. این مورد مخصوصاً در مواردی که جراحی بر روی کلیتوریس هم انجام می گیرد دیده شده است.اما اگر بخواهیم به طور خلاصه و موردی مزایای عمل لابیاپلاستی را نام ببریم:

 • برداشت میزان بیشتر بافت
 • امکان برداشت بافت از لابیا مینور و لابیا ماژور
 • حفظ لبه خارجی لابیا
 • حفظ فرم ظاهری لابیا
 • پنهان شدن اسکار و بخیه ها
 • بیمار هیچگونه دردی را احساس نمی کند و اگرچه دردی هم وجود داشته باشد بسیار کم است و به شکلی نیست که برای بیمار آزار دهنده باشد.
 • زیبا نمودن دستگاه تناسلی و باعث بیشتر شدن میل جنسی می شود.
 • دوران ریکاوری بسیار کوتاه می باشد و بهبودی در زمانی کوتاه اتفاق می افتد.
 • فرد بعد از دو روز می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • فرد در زمان رابطه جنسی خود رضایت بسیاری دارد.
 • رفع شدن مشکلات و اختلالات زناشویی
 • بیشتر مشکلات جنسی که به علت شکل و فرم بد لابیاها می باشد را می توان به وسیله عمل لابیاپلاستی رفع کرد.
 • در این جراحی هیچگونه نیازی به بخیه نیست.

مشاوره و رزرو نوبت اینترنتی

شما می توانید از سامانه رزرو آنلاین استفاده کنید و برای ملاقات با دکتر و یا مشاوره، وقت خود را رزرو کنید

بزرگ شدن لابیا های کوچک می تواند همراه با عوارضی باشد، از جمله این عوارض: بروز عفونت های مکرر، عفونت های قارچی و یا درد در هنگام  پوشیدن لباس های زیر تنگ و یا درد هنگام ورزش کردن که می تواند ناراحت کننده باشد. همچنین ممکن است لابیا ها با اندازه ای بیش از حد بزرگ، در هنگام نزدیکی سبب ایجاد درد و نوعی نگرانی و استرس در فرد شود. گاهی نیز ممکن است فرد از ظاهر خود ناراضی باشد و تمایل به جراحی لابیاپلاستی داشته باشد.

در این موارد دکتر شهره درویش زاده جراح زیبایی زنان، جراحی لابیاپلاستی را برای بیمار به راحتی انجام می دهد، این روش با دو روش بیهوشی عمومی و موضعی انجام می شود. بسته به شرایط بیمار و شدت عمل جراحی، انتخاب روش بیهوشی متفاوت است. لابیاپلاستی

هدف از عمل لابیاپلاستی

در کل این گونه بگوییم که لایباپلاستی می تواند با اهداف زیر انجام شود:

 • بالا بردن سطح اعتماد به نفس در خانم هایی که از ظاهر و فرم لابیاهای خود ناراضی هستند.
 • اصلاح نامتقارن بودن لابیاها
 • رفع تیرگی لبه های خارجی لابیا
 • برطرف شدن پارگی ناشی از زایمان طبیعی
 • رفع احساس درد و ناراحتی حین انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، دویدن و یا رابطه جنسی

افراد مناسب لابیاپلاستی

 • زنان مسنی که لابیاهای ماژور آن ها در اثر افزایش سن حالت چروکیدگی دارد.
 • زنانی که به علت زایمان های متعدد لابیاهای افتاده و شلی پیدا کرده اند.
 • زنانی که می خواهند به زیبایی اولیه واژن خود دست یابند و همان کیفیت را در رابطه جنسی شاهد باشند.
 • زنانی که به علت وراثت و ژنتیک لابیاهایی دارند که بسیار بزرگ است و ابتدایی ترین اعمال زندگی شان یعنی ورزش و دوچرخه سواری را برایشان سخت و دردناک کرده است.
 • زنانی که لابیاهای بزرگ مانع از آن می شود که بتوانند شلوار هایی جذب بپوشند.
هر آنچه که نیاز است درباره ی روش های بارداری بدانید؟

تمامی گزینه هایی که ذکر کردیم می تواند علتی بر اقدام جدی در جهت لابیاپلاستی باشد. بسیاری از زنانی که با این مشکلات مواجه اند متاسفانه سالها با این معضلات سپری می کنند و بعد از مدت ها متوجه می شوند که این امکان برایشان فراهم است که با روش های کاملا پزشکی و درمانی به حل و رفع این مسائل بپردازند تا زندگی شاد تر و با آرامش بیشتری را تجربه کنند.

سن مناسب برای عمل لابیا پلاستی

آیا لابیاپلاستی محدودیت سنی دارد یا خیر؟ علت بزرگ شدن لابیاها چیست؟ لابیا ماژور ها امکان دارد که به دلیل ارثی از ابتدا که فرد به دنیا می آید مثل شکل چشم یا شکل بینی یا قسمت های دیگر بدن بزرگتر از حد نرمال باشد یا به نسبت دستگاه تناسلی بزرگ به نظر بیایند. از سوی دیگر احتمال دارد که اندازه آن طبیعی باشد ولی بعدها در اثر افزایش سن یا در اثر چاقی و لاغری یا به دنبال انجام یکسری ورزش ها مثل اسب سواری و دوچرخه سواری، کاهش وزن ناگهانی، اختلالات هورمونی و نیز سبک زندکی نامتناسب و مقاربت های جنسی زیاد نیز موجب تیرگی، سیاهی و تغییر رنگ لابیاها شود. حتی پوشیدن لباس های تنگ و تیره نیز در تیره شدن لابیاها و دستگاه تناسلی تاثیر می گذارد. آیا عمل ترمیم لابیاها محدودیت سنی دارد ؟ خیر ما می توانیم این جراحی را حتی در دخترانی که باکره هستند انجام دهیم. در سنین بالا هم با توجه به این که ممکن است گاهی اوقات افتادگی و سایز لابیاها افزایش پیدا کند و چین و چروک و آتروفی در آن ها ایجاد می شود می توانیم جراحی لابیاپلاستی را انجام دهیم. به شرط این که سبک زندگی متناسبی داشته باشند و خون رسانی مناسب را داشته باشند و افرادی سیگاری نباشند.

مشاوره و اقدامات قبل از لابیاپلاستی

یکی از نکات مهم در خصوص لابیاپلاستی، شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در این جلسات، پزشک به بررسی وضعیت سلامتی و سوابق پزشکی بیمار می پردازد و معاینات فیزیکی را انجام می دهد. هر گونه داروی مصرفی، مکمل و ویتامین باید بررسی گردد. در برخی موارد، نیاز است مصرف برخی داروها از چند روز قبل از جراحی قطع شوند.پزشک لابیاپلاستی با معاینه کامل ناحیه تناسلی به این نتیجه می رسد که کدام روش و تکنیک مناسب تر می باشد.

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

در کل، لابیاپلاستی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود. این روش جراحی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود که بستگی به وضعیت سلامتی بیمار و تکنیک به کار رفته دارد.
روند کار بدین ترتیب است که ابتدا لابیا ها برش داده می شود سپس بعد از آنکه لابیاها به سایز مناسبی رسیدند از طریق نخ بخیه و یا لیزر محل برش بسته می شود. طی این روش جراح یا به وسیله ابزار های متعارف مثل چاقو اقدام به برداشت قسمت های اضافی لابیاها می کند و یا توسط تکنیک جدید تری به نام لیزر نواحی اضافه را بریده و بخیه می کند. هر دو این روش ها به منظور حذف نواحی اضافی لابیا ها صورت می گیرد، با این تفاوت که لابیاپلاستی با لیزر به دلیل کمتر بودن خونریزی و سرعت جراحی، بیشتر مورد اسقبال قرار گرفته است. تمامی این اقدامات در کمتر از یک ربع انجام می شود.

جراحی لابیاپلاستی به روش کلاسیک

جراحی لابیاپلاستی به صورت سرپایی و با بیهوش کردن بیمار انجام می گیرد. کولیتوریس و مجرای ادرار در این جراحی تحت تاثیر قرار نمی گیرند و تنها لابیاها کاهش سایز دارند. پوست های اضافی لابیاها بریده می شوند و بخیه های لازم زده می شود. افتادگی لابیاها از بین می رود. شکلی طبیعی برای لابیاها ایجاد می گردد و حس طبیعی در این ناحیه از بین نمی رود. بخیه های جذب شونده ای در این نوع جراحی استفاده می شوند. بنابراین نیازی به مراجعه به پزشک برای کشیدن بخیه ها نیست.

جوانسازی واژن و تنگ کردن واژن

انواع تکنیک های لابیاپلاستی

انواع تکنیک های لابیاپلاستی که در جراحی زیبایی زنان (لابیاپلاستی) انجام می شود،

 1. در تکنیک تریم برش هایی به شکل خطی زده می شود که از ساده ترین و یکی از پرکاربردترین روش ها می باشد.
 2. در تکنیک بعدی لابیا ها به شکل Y برش می خورند. درواقع این تکنیک زمانی بکار گرفته می شود که پزشک و بیمار به این تصمیم مشترک رسیده اند برش های زیادی در ناحیه لابیا های واژن نداشته باشند. این روش مزیتی که دارد این است که اعصاب نواحی واژن درگیر جراحی نمی شود و زنان می توانند با اطمینان خاطر بیشتری این اقدام را انجام دهند.
 3. سومین تکنیک این است که جراحی لابیا ها به گونه ای انجام می شود که نتیجه ترمیم به شکل Z می باشد . این تکنیک زمانی انجام می شود که لابیا های مراجعه کننده بسیار بزرگ باشد.
 4. در چهارمین تکنیک درمانی و ترمیمی واژن نتیجه جراحی به شکل و فرم W در می آید.

یک نکته اساسی در خصوص تکنیک های جراحی لابیاپلاستی وجود دارد این است که در جلسات مشاوره پزشک تمامی این تکنیک ها را توضیح می دهد و شرایط بیمار را بررسی می کند ونهایتا پیشنهاد خود را به بیمار اعلام می کند. در همین جلسات نیز مراجعه کننده می تواند درخواست ها و انتظارات خود را از انجام این جراحی بیان کند تا نهایتا به یک جمع بندی نهایی برسند.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر منجر به کاهش تورم، کبودی و درد می شود و در نتیجه سرعت بهبود را افزایش می دهد. با استفاده از تکنیک های به روز می توان بافت های اضافی لابیا ها را برید و خونریزی کمتری را موجب شد. لیزر خاصیت مهم و موم کردن رگ های خونی را دارد و همچنان که بافت های اضافی را می برد رگ های خونی را هم می بندد. بنابراین خونریزی کمتری موجب می شود. به این ترتیب درد کمتر، تورم کمتر و کبودی کمتری به وجود می آید.
لابیاپلاستی با لیزر هم به صورت سرپایی انجام می گیرد و با استفاده از بی حسی موضعی هم می تواند انجام گیرد. کلیتوریس و مجرای ادرار در این روش جراحی به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. در این نوع جراحی هم سعی بر این است که شکلی طبیعی برای لابیا ها ایجاد شود و حس طبیعی این قسمت از بین نرود. بخیه هایی که بعد از این جراحی استفاده می شود جذبی هستند و نیازی به کشیده شدن ندارند.
از جمله مزایای لابیاپلاستی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیچ احتیاجی به بیهوشی و بی حسی نمی باشد.
 • فرد در زمان و پس از عمل هیچ دردی و خونریزی را احساس نمی کنند.
 • در این روش نیازی به بستری شدن نمی باشد و پس از جراحی فرد می تواند به کارهای روزانه خود رسیدگی کند.
 • همان طور که جراحی بدون بیهوشی صورت می گیرد احتیاجی به تجهیزات اتاق عمل نمی باشد و در مطب هم می توان لابیاپلاستی را انجام داد.
 • سلول های واژن در زمان جراحی ترمیم می شوند.
 • برطرف شدن چین و چروک های لابیاها

ریکاوری بعد از لابیاپلاستی

 • در حالت کلی دوره ریکاوری بعد از لابیاپلاستی یک هفته است، توصیه می شود در طول این زمان بیمار استراحت نسبی داشته باشد. نیاز به استراحت مطلق بیمار نیست اما لازم است تا از کارهای سنگین اجتناب کنند و حتما برای اجابت مزاج  از توالت فرنگی استفاده کنند.
 • رانندگی برای این افراد در مدت یک هفته تا ده روز جایز نیست .با رعایت نکات ذکر شده بیمار می تواند بعد از 6 ماه از جراحی، نتایج کار را مشاهده کند.
 • گاهی ممکن است فرد بعد از لابیاپلاستی دچار عوارضی همچون، درد، خونریزی و تورم شود.
 • توصیه می شود بعد از لابیاپلاستی فرد باسن خود را در زمان استراحت بالاتر از حد طبیعی نگه دارد، استفاده از کیسه یخ تا  سه روز اول نیز در از بین بردن عوارض لابیاپلاستی موثر است. کمپرس یخ سبب می شود که از التهاب و تورم این ناحیه جلوگیری شود.
 • مصرف دارو های تجویز شده طبق دستور پزشک نیز می تواند احتمال وجود این عوارض را از بین ببرد.

عمل لابیاپلاستی چه نتایجی را در بردارد؟

 • افزایش اعتماد به نفس در زنان
 • افزایش میل و لذت جنسی در خانم ها
 • افزایش جذابیت جنسی در آلت جنسی زنان
 • طراوت و شادابی واژن در خانم ها
 • رفع شلی و افتادگی واژن خانم ها
 • افزایش زیبایی در ظاهر واژن خانم ها
 • رفع نقایصی که در لابیا ها وجود دارد.
 • رفع غیر قرینگی لابیاها
 • برطرف شدن مشکل بزرگی لابیاها

شرایط برای انجام جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی

این افراد گزینه هایی مناسب برای انجام جراحی لابیاپلاستی یا زیبایی واژن هستند.

 • افرادی که لب های واژن آن ها اندازه ای بیشتر از حد معمول خود دارد و پهنای این اجزا بسیار زیاد است.
 • بانوانی که در گذشته زایمان های بسیاری انجام داده اند و فرم و واژن شکل عادی و طبیعی خود را از دست داده است.
 • افرادی که در حین رابطه جنسی درد زیادی را احساس می کنند.

ممنوعیت جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی جز جراحی هایی می باشد که هیچگونه محدودیتی برای بانوان ندارد و همه افراد می توانند از این روش استفاده کنند. اما در بعضی از مواقع جراح زیبایی زنان تجویز می کند که جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی صورت نگیرد که جز موارد زیر می باشد:

 • افرادی که دچار بیماری سیستمیک هستند.
 • افرادی که دارای بیماری موضعی هستند.

کسانی که وسواس فکری مخصوصا در مبحث زیبایی هستند چون این افراد را اگرچه یک جراح زیبایی زنان خوب هم جراحی کند از جراحی خود رضایت کافی ندارند.

لابیاپلاستی با بی حسی

جراحی لابیاپلاستی با بی حسی موضعی هم صورت گیرد به صورتی که فرد هیچگونه ناراحتی و دردی را احساس نمی کند. زمانی که می بایست فرد در رابطه با روند بهبودی این جراحی اختاص دهد 3 روز می باشد زیرا اندازه گردش خون در این قسمت بسیار می باشد .
واقعیت این است، زنانی که تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می گیرند پیش از روند انجام لابیاپلاستی، در ناحیه واژن از بی حسی استفاده می شود تا اینان بتوانند در آرامش و بدون احساس دردی این مرحله در مانی را پشت سر بگذارند.
به همین جهت بعد از آنکه برایشان لابیاپلاستی انجام شد اینان می توانند با آسودگی خاطر به منزل باز گردند و در انتظار مشاهده نتیجه درمان باشند.
*
یک نکته باید در خصوص مراقبت های بعد از انجام لابیاپلاستی گفت اینکه، حتما باید مدت زمانی را جهت بهبودی وضعیت واژن از داشتن رابطه جنسی پرهیز کنید، برای کاهش درد بعد از بازشدن حالت سری واژن می توانید از قرص هایی استفاده کنید. (البته با مشورت و تجویز پزشک)
این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که مراقبت های بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی در روند بهبودی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به همین جهت نهایت دقت و رعایت را باید داشته باشید.

لابیاپلاستی بدون بخیه

با اینکه لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی واژن محسوب می شود، با این حال می توان آن را بدون هیچگونه برشی انجام داد. در این جراحی از دستگاه منحصر به فردی استفاده می کنند که احتیاجی به بخیه ندارد. لابیاپلاستی بدون بخیه نه تنها به وسیله ظرافت های خاصی که موجب زیبایی ظاهر لابیاها می شود بلکه هیچگونه مشکلی را پس از جراحی برای فرد به وجود نمی آورد. در عصر امروز جراحی زیبایی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و عمل هایی که احتیاجی به برش نداشته باشند بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.این جراحی می تواند با بی حسی موضعی هم صورت گیرد به صورتی که فرد هیچگونه ناراحتی و دردی را احساس نمی کند. دکتر شهره درویش زاده متخصص زنان و جراح زیبایی زنان از روش های جدیدی برای این عمل استفاده می کند.

نقش جراح  در عمل لابیاپلاستی

جراح می بایست دارای مهارت و تجربه کافی در ارتباط با این موضوع داشته باشد. به وسیله این دستگاه می توان در ترمیم دیگر قسمت های واژن استفاده کرد. به همین دلیل یک جراح لابیاپلاستی می بایست به آناتومی واژن تسلط کافی باشد و از نقاط حساس و عصب هایی که در این قسمت موجود هستند اطلاعات کافی داشته باشد تا صدمه ای به این قسمت در زمان برداشتن بافت های مازاد که حاوی چین هستند به وسیله این دستگاه وارد نشود.

بهترین متخصص زنان در تهران

برای لابیاپلاستی به چه مرکزی باید مراجعه کنیم؟

دکتر شهره درویش زاده، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی با 25 سال سابقه درخشان فعالیت حرفه ای در حوزه پزشکی و انجام بیش از 7 هزار عمل زیبایی واژن یکی از با تجربه ترین و حاذق ترین پزشکان در زمینه جراحی های زنانو می باشند که شما می توانید با اطمینان خاطر جراحی لابیاپلاستی خود را به ایشان بسپارید و با دریافت مشاوره های کامل قبل از عمل، از نتیجه حاصله اطمینان کافی را کسب کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید دوست عزیز

آیا حساب کاربری ندارید؟
قبلی
بعدی